Karboksyterapia, w której wykorzystuje się pozytywny wpływ dwutlenku węgla na główne struktury naczyniowe oraz sieci włókien kolagenowych, to zabieg o wszechstronnym zastosowaniu. Karboksyterpia od dawna jest stosowana w leczeniu chorób, które są związane z niewydolnością żylną, jak również w celu odmładzania twarzy. Jest to jednak przede wszystkim zabieg, który bardzo skutecznie walczy z różnymi niedoskonałościami na naszej skórze – w tym cellulitem czy rozstępami.
Według naukowców dwutlenek węgla jest bardziej podstawowym składnikiem materii żywej niż tlen. W pęcherzykach płucnych stężenie CO2 jest prawie 200 razy większe niż we wdychanym powietrzu atmosferycznym.
Zabieg karboksyterapii polega na wstrzykiwaniu pod skórę dwutlenku węgla, który usprawnia nasz metabolizm komórkowy. Odpowiednio dobrana dawka tlenu oraz substancji odżywczych poprawia krążenie i stymuluje proces odnowy komórkowej, dzięki czemu uzyskujemy efekt wygładzonej, ujędrnionej i pozbawionej niedoskonałości skóry. Zabieg jest dla pacjenta praktycznie bezbolesny, jednak w trakcie wstrzykiwania CO2 pacjentowi może towarzyszyć uczucie tępego ciśnienia i lekkiego “rozpychania” pod skórą, które zanika samoistnie po kilku minutach.
EFEKTY WIDOCZNE PO WYKONANIU ZABIEGU:
- widoczna redukcja cellulitu
- poprawa napięcia i elastyczności skóry
- zmniejszenie widoczności rozstępów
- redukcja tkanki tłuszczowej
- dotlenienie skóry
- poprawa mikrokrążenia i przepływu krwi
- wygładzenie zmarszczek
- ujędrnienie skóry
- redukcja cieni i worków pod oczami
- wymodelowanie zwiotczałej skóry na policzkach i szyi
Planowanie zabiegów:
Zabiegi wykonywane w celu rewitalizacji skóry twarzy, szyi i dekoltu jak i zabiegi redukujące blizny czy rozstępy, zaleca się wykonywać w serii 4-6 zabiegów w odstępach 2-4 tygodni.
Zabiegi redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej zaleca się wykonywać w serii 6-12 zabiegów w ostępach 3-10 dni.
Ostateczna ilość zabiegów oraz odstępy pomiędzy zabiegami uzależnione są od wskazania oraz od indywidualnie dobranego programu terapii.
Zabieg skierowany jest do osób z problemami niedotlenienia skóry, rozstępami, cellulitem, cieniami pod oczami oraz miejscową tkanką tłuszczową.
Przeciwwskazania:
- ciąża i laktacja
- choroba nowotworowa
- hemofilia
- zaawansowana anemia
- jaskra lub zaćma
- choroby kardiologiczne, w tym nieleczone nadciśnienie
- niewydolność płuc, nerek lub wątroby
- nieuregulowana cukrzyca
- zakażenie bakteryjne
- trądzik różowaty
- zapalenie żył
- przyjmowanie leków przeciwzapalnych lub antykoagulantów
- epilepsja